Ako sa zaručene udržať fit počas karantény?

Rok 2021 bude rozhodne rokom plným zmien a zvratov. Spoločnosť sa vplyvom pandémie musela prispôsobiť mnohým zmenám aj obmedzeniam, ktoré priamo ovplyvnili naše životy.

Ak sme si doposiaľ žili naše životy bez uvedomenia si, za čo všetko môžeme byť vďační, v roku 2020 sme si to začali vážiť. Nemožnosť vycestovať, chodiť do práce, či navštíviť našich blízkych a známych nás určite primäla rozmýšlať nad našou budúcnosťou.

Asi najväčším zvratom v našich životoch je však fakt, že musíme svoj život prispôsobiť domácej karanténe. Mnohí pracujeme z domu a väčšinu času trávime doma. Spoločensky sa oddiaľujeme a udržiavame kontakty prostredníctvom sociálnych sietí a internetu.

To môže mať veľmi zásadné negatívne vplyvy na naše psychické aj fyzické zdravie. Trávením času doma si môžeme zvykať na nezdravé stereotypy, ako je napríklad menej pohybu a časté jedenie. To môže viesť k priberaniu, zvyšovaniu cholesterolu, oslabovaniu svalov, ale i k závažnejším ochoreniam z dlhodobého hľadiska.

Ako sa ale dá udržať sa zdravý a fit počas karantény a pandémie celkovo? Je vôbec možné byť zavretý doma a mať pohyb?

Odpoveď znie Áno! Na to aby sme sa cítili dobre a fit nepotrebujeme podávať nadľudské výkony v posilke ani držať nezmyselné diéty. Základom je robiť všetko s mierou.

Ak príliš dlho sedíme, treba sa rozhýbať. Optimálne, po každej hodine sedenia by sme sa mali postaviť a na niekoľko minút sa rozhýbať, napríklad prejsť sa po byte, zaskákať si pár minút na švihadle, či ísť vyniesť smeti.

Každodenný zdravý pohyb na slnku a čerstvom vzduchu je mimoriadne potrebný pre naše telo. Súčasná situácia nás neobmedzuje v pohybe v prírode či vonku za účelom zdravého pohybu.

Či už sa prechádzate, beháte alebo robíte iný typ pohybu, dôležité je aspoň 30 minút denne venovať pohybovej aktivite.

Ako sa zaručene udržať fit počas karantény

Ak je vonku škaredé počasie alebo sa vám nechce ísť von, môžete cvičiť aj doma. Na internete je množstvo cvičení zadarmo, mnohé z nich sa špecializujú na HIIT, chudnutie, posilňovacie cviky či kardio.

Mnohé videá nevyžadujú žiadne pomôcky na cvičenie okrem podložky. Cvičiť tak môže naozaj každý bez výnimky, dôležité je nevyhovárať sa a nájsť si na to čas. Robíte to predsa pre svoje zdravie.

[quick_offer id=704]

Moje najobľúbenejšie videá s cvičeniami sú od Pamely Reif, sú celkom krátke a naozaj účinné!

Nemám čas, nechce sa mi, nedá sa to

Aj ja som kedysi patrila medzi tých ľudí, ktorí si nachádzali rôzne výhovorky či dôvody, prečo necvičiť. Najčastejšou výhovorkou bolo, že nemám čas. V skutočnosti sa mi však nechcelo.

Trvalo mi naozaj dlho vytvoriť si dennú rutinu cvičenia, pred tým mi prišlo úplne nepredstaviteľné nájsť si na to čas každý deň. Dnes už cvičím minimálne 30 minút denne a čo je najlepšie, moje telo si to doslova žiada.

ako sa zaručene udržať fit počas karantény a pandémie, Zostaňte v psychickej pohode a cvičte zadarmo v pohodlí domova

Veľmi mi v tom pomohli moje chytré hodinky, Apple Watch 3, ktoré ma doslova dali dokopy. Motivujú ma hýbať sa pomocou rôznych „odmien“ a pomáhajú mi mať väčší prehľad o tom, koľko času trávim pohybom i sedením.

Vďaka fitness hodinkám som si uvedomila, ako veľmi letí čas prácou za počítačom, a naopak, ako málo som sa hýbala. Hodinky mi rátajú kroky, spálené kalórie, počet hodín cvičenia, státia i sedenia a motivujú ma dosahovať každodenné ciele, ktoré som si stanovila.

Ostatné funkcie ako platenie hodinkami, posielanie sms či príjmanie hovorov sú benefitmi, ktoré ešte viac zpríjemnili a zľahčili môj život.

Odkedy som začala žiť aktívny život, aj napriek karanténe mám denný pohyb a cítim sa lepšie ako kedykoľvek pred tým. Pohyb mi pomáha potláčať zlú náladu, chudnúť, posilňovať svaly a celkovo byť fit.

A aj napriek tomu, že mám stále nabitý program, veľa práce i domácich povinností okolo detí a rodiny, vždy si viem vyhradiť pár minút denne na pohyb alebo cvičenie.

ako sa udrzat fit pocas karanteny, ako sa udrzat fit pocas homeoffice, ako sa hybat pocas pandemie, smart hodinky, apple watch

Čo je skvelé na smart hodinkách?

Asi najdôležitejšou funkciou mojich hodiniek je to, že mi počas cvičenia merajú tep. Naučila som si strážiť si svoj maximálny srdcový tep podľa váhy a veku, takže už viac zbytočne nepremáham svoje srdce počas cvičenia.

Ďalšou skvelou funkciou je, že sa úžasne snažia motivovať ma zostať aktívna. Ak príliš dlho sedím alebo sa nehýbem hneď ma upozornia, že by bolo dobré vstať a prejsť sa.

Podporujú aj moju dobrú psychickú kondíciu, vyzývajú ma na hlboké dýchanie alebo meditáciu aspoň minútu denne. Okrem toho s nimi môžem platiť jednoducho v obchode, príjmať hovory, smskovať a dokoca si aj prečítať e-maily alebo správy na messengeri.

Fitness hodinky sa stali mojim osobným asistentom na ktorého nedám dopustiť. Za malú investíciu som tak dostala naozaj veľa v podobe motivácie zmeniť svoj život k lepšiemu.

Hľadáte lacné smart hodinky? V obchode Mobilego.sk majú dobrý výber za akciové ceny.

Ako sa vy udržiavate fit počas karantény? Máte skúsenosti s fitness hodinkami?
Pozrite si naše skvelé cvičenia, ktoré môžete robiť kdekoľvek aj doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *