Tento účinný domáci šampón na vlasy naštartuje rast a zastaví vypadávanie

domáci šampón na vlasy, ako zastaviť vypadávanie vlasov, zastaviť lámanie vlasov, zdravšie a silnejšie vlasy

Máte problém s vypadávaním vlasov, rozštiepenými končekmi, alebo suchými a mdlými vlasmi bez života? Vyskúšali ste už všetky dostupné produkty no napriek tomu máte pocit, že sa stav vašich vlasov nezlepšuje? V dnešnom článku vám vysvetlíme, čo môže skutočne stáť za problémom s vašimi vlasmi a predstavíme vám overený recept na domáci šampón na vlasy, ktorý si môžete pripraviť ľahko doma.

Kvalitu svojich vlasov dokážeme ovplyvniť

Zlá kvalita vlasov môže mať množstvo príčin, ktoré však našťastie dokážeme priamo ovplyvniť. Jedným z hlavných príčin vypadávania vlasov je samotný životný štýl. Stres, nesprávna výživa a nevhodná vlasová starostlivosť obsahujúca škodlivé chemikálie sa odrazia na celkovej kvalite vlasu.

Zdravie vlasov, pochopiteľne ovplyvňujú aj iné faktory, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Sú to najmä hormonálne zmeny ale aj kvalita vody, ktorou si vlasy umývame. Účinok týchto faktorov však dokážeme zmierniť zmenou stravovacích návykov aj zmenou vlasovej starostlivosti.

Začarovaný kruh kozmetického priemyslu

Možno vás to prekvapí, no najväčším zabijákom zdravých vlasov je práve samotný kozmetický priemysel. Do kozmetiky pridávajú veľké množstvo chemikálií a konzervantov, ktoré ničia zdravý vlas, a narúšajú citlivú pokožku hlavy. Kozmetický priemysel nás naučil používať produkty, ktoré nám postupne ničia kvalitu vlasov, aby sme boli nútení kupovať ich stále viac. Je to začarovaný kruh, z ktorého sa nikdy nedostaneme, ak neurobíme zásadnú zmenu.

Ak si myslíte, že vaše rednúce a suché vlasy zachráni dobrý kadernícky salón, ste na omyle. Vaše vlasy môžu vyzerať krásne 1-2 dni po ošetrení v salóne, ale z dlhodobého hľadiska sa opäť prejaví poškodenie, ktoré sa len prehĺbi ďalším použitím kozmetiky a farieb s obsahom chemikálií. Kadernícke salóny koniec koncov potrebujú vracajúceho a pravidelného zákazníka, nie takého, ktorému ošetria vlasy permanetne a už sa nikdy nevráti.

domáci šampón na vlasy, zdravé a krásne vlasy, ako sa správne starať o vlasy, ako predchádzať lámaniu vlasov a štiepeniu končekov,

Dobrou správou je, že sa naozaj môžete dostať z tohto začarovaného kruhu a mať svoje najlepšie vlasy. Zabudnite na genetiku alebo iné výhovorky ľudí, ktorí si myslia, že ich vlasy musia zostať poškodené už navždy. Existuje spôsob, akým si môžete prinavrátiť svojim vlasom ich maximálny potenciál. A najlepšie na tom je, že ušetríte stovky eur na kozmetickej starostlivosti a vlasovej kozmetike, ktorú už viac nebudete potrebovať.

Ak teda chcete nastúpiť na detoxikáciu a ozdravenie svojich vlasov, prvým krokom je zahodiť svoj šampón z obchodu a pripraviť si vlastný. Tento jednoduchý recept na domáci šampón na vlasy si dokáže pripraviť naozaj každý. Obsahuje prírodné ingrediencie, ktoré vlasy a vlasovú pokožku vyživujú a nezaťažia ich sulfátmi, parabénmi alebo inými chemikáliami.

Recept pochádza on známej vlasovej influencerky Sarah Tran, ktorá ponúka 14-dňovú vlasovú výzvu, ktorá preukázateľne dokáže zvrátiť vlasové poškodenie. Tento kurz stojí 34 Eur a dozviete sa v ňom aj recept na tento domáci šampón.
Vy ho máte odo mňa ZADARMO, môžete sa mi odvďačiť tým, že tento článok budete zdieľať so svojimi prateľmi, aby aj oni objavili efektívnu prírodnú starostlivosť o vlasy.

Recept na domáci šampón na vlasy od vlasovej špecialistky

 • 200 ml horúcej vody (nie vriacej),
 • 4 sáčky kvalitného zeleného čaju (alebo 2 lyžičky sypaného zeleného čaju),
 • 1/4 čajovej lyžičky xantámovej gumy,
 • 1 lyžica gélu z aloe vera (čerstvý z rastliny alebo z obchodu, ale uistite sa, že neobsahuje alkohol),
 • 1 čajová lyžička jablčného octu,
 • 1 čajová lyžička olivového oleja,
 • 1 lyžica coco-glucosidu
 • 1 kvapka esenciálneho oleja (slúži len na dodanie vône, môžete vynechať).

Postup

Zelený čaj zalejeme horúcou vodou a necháme vylúhovať až dokým čaj nevychladne do izbovej teploty. Následne pridajte xantánovú gumu na zahustenie a rozmixujte zmes tyčovým mixérom.
Pridajte aloe vera gél, coco-glukozid, olivový olej, jablčný ocot a jednu kvapku esenciálneho oleja, podľa svojho výberu (napríklad ylang ylang), ak chcete aby šampón príjemne voňal.
Opäť rozmixujte do hladkej konzistencie.

Po dokončení odporúčam odmerať pH zmesi pomocou indikačných pH prúžkov. Zmes by mala mať 4,5 pH, rovnako ako vlasová pokožka. Ak je pH príliš vysoké, pridajte trochu jablčného octu.

Dbajte na to, aby ste pripravovali svoj domáci šampón na vlasy do sterilných nádob a používali pri tom sterilné nástroje. Vďaka tomu sa zmes nekontaminuje a tento magický čarovný elixír vydrží dobre uzavretý až 7 dní pri skladovaní v chladničke.

tipy pre zdravšie a krajšie vlasy, ako sa správne starať o vlasy

Zmeniť šampón nestačí – ďalšie tipy v starostlivosti o vlasy

 • Svoj domáci šampón na vlasy si nanášajte na vlasovú pokožku, ktorú si pri tom intenzívne masírujte aspoň 5 minút. Masážou pomáhate prekrviť vlasovú pokožku a stimulovať rast vlasov.
 • Vlasy si následne poriadne umyte vodou a dôkladne spláchnite všetky zvyšky šampónu. Voda by nemala byť príliš teplá ale skôr vlažná, najlepšie studená.
 • Vlasy si po umytí nesušte fénom. Najlepšie je ich nechať prirodzene uschnúť. Ak si ich predsa len potrebujete usušiť, použite studený vzduch na féne, aby ste minimalizovali riziko zničenia a vysušenia vlasov.
 • Nenoste vysoký cop. Pri vysokých copoch si sťahujeme silno vlasy gumičkou, čím ich doslova ťaháme von z korienkov. Spôsobuje to vypadávanie vlasov, preto ak máte problém s riedkymi vlasmi, noste len účesy, pri ktorých si nenamáhate vlasové korienky. Zmeňte tiež klasické gumičky do vlasov za jemné saténové gumičky, ktoré vlasy nevytrhávajú.
 • Zaobstarajte si saténovú obliečku na vankúš. Satén je narozdiel od iných textílií veľmi šetrný k vlasom, pretože nespôsobuje ich lámanie ani zamotávanie počas spánku.
 • Podporte zdravie svojich vlasov konzumáciou superpotravín a účinnými výživovými doplnkami.

Moje vlasy sa vďaka týmto zmenám oživili, uzdravili a stálo ma to omnoho menej peňazí. Zastavilo sa mi vypadávanie vlasov, začali mi vyrastať silnejšie a hustejšie vlasy, ktoré sú navyše lesklé a hebké.
Vyskúšali ste tento recept na domáci vlasový šampón? Zdieľajte s nami výsledok vášho progresu na našom instagrame.
Viac zaujímavých článkov nájdete v našej sekcii o kráse.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *