Recept: Tvarohová kaša – sovička pre deti

Recept: Tvarohová kaša - sovička pre deti

My mamy neustále hľadáme nové inšpirácie ako našim deťom pripraviť zdravé jedlá, ktoré im budú aj chutiť.

Veľká dilema všetkých mamičiek najmä batoliat je pripraviť svojmu drobcovi nielen chutné jedlo, ale ho aj naservírovať a ozdobiť tak, aby pôsobilo mimoriadne lákavo. Vieme totiž, že keď sa už deti zoznámia s jedlom, začnú byť nesmierne preberavé.

Tam im nechutí to, tam zas ono, a nakoniec vzniká dlhý zoznam jedál, ktoré nám odmietajú. Pri svojom synovi som sa však naučila, že polovicou úspechu v príprave jedla tvorí najmä jeho vzhľad. Ak mu jedlo pekne ozdobím, zje ho s veľkou chuťou aj keď je tam niečo, čo naozaj nemá rád.

Takto som svoje batoľa naučila postupne jesť aj také zdravé veci ako sú baklažán, cuketa či dokonca špenát!

Nedávno som na sociálnej sieti narazila na skvelý a rýchly recept na zdravé raňajky, alebo desiatu pre deti všetkých vekových kategórií. Recept zverejnila jedna šikovná mamička 5 detí, ktorá im pripravuje naozaj nádherné jedlá. Okrem toho háčkuje krásne hračky pre deti pod značkou From drawing to toy.

Krásne, chutné, zdravé. Raňajky alebo desiata pre deti. Foto kredit: From drawing to toy

Poďme sa teda pozrieť na tento jednoduchý a chutný recept pre malé brušká.

Recept: Tvarohová kaša – sovička

Potrebujeme:
Hrudkovitý tvaroh
Grécky jogurt
1 KL Citrónová kôra
1 balenie vanilkového cukru
sladidlo podľa výberu (cukor, med, xylitol…)
Ovocie na ozdobenie: Žltý melón, čučoriedky, jahody, maliny, kiwi, jablko, banán, kustovnica čínska (goji)

Postup:
Tvaroh zmiešame s gréckym jogurtom, pridáme citrónovú kôru, vanilkový cukor a sladidlo podľa chuti a výberu. Ozdobíme nakrájaným ovocím ako na obrázku.

Recept môžeme ľubovoľne obmienať podľa toho čo práve máme doma, alebo ak chceme pripraviť sýtejšie jedlo na raňajky. Napríklad namiesto tvarohu môžeme použiť ovsenú kašu zmiešanú s gréckym jogurtom. Alebo do zmesi jogurtu a tvarohu primiešať ryžovú múku a podobne.

Máte aj vy skvelý recept s ktorým sa chcete podeliť? Zdieľajte ho s nami na našom InstagrameOznačte nás @zdravienadzlato a tie najlepšie recepty budeme zdieľať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *