Recept na rýchly a chutný obed: Špenátové palacinky s ricottou a údeným lososom

Recept na rýchly a chutný obed: Špenátové palacinky s ricottou a údeným lososom

Hľadáte recept na rýchly a chutný obed či večeru? Tieto špenátové palacinky s ricottou a údeným lososom si zamilujete. Ich príprava je rýchla a nenáročná, sú mimoriadne chutné a dobre zasýtia. Je to super recept, ktorý sa vám zíde, ak pracujete doma na home office a chcete si rýchlo pripraviť niečo chutné pod zub. Môžete si ho však aj kľudne pripraviť doma a zabaliť do práce, či na cesty.

Výhodou tohto receptu je, že si ho môžete prispôsobiť podľa vašich potrieb a aktuálne dostupných potravín, ktoré máte doma. Špenát môžete zameniť za inú listovú zeleninu, podobne ako ricotttu. Tú môžete napríklad nahradiť jogurtom alebo omáčkou podľa svojho gusta. Namiesto hladkej špaldovej múky môžete pridať aj bielu hladkú múku. Ja pridávam svoju obľúbenú hladkú celozrnnú múku, ak doma práve nemám špaldovú.

Ingrediencie

  • 250g hladká špaldová múka,
  • 1-2 vajcia,
  • mlieko,
  • soľ, korenie,
  • trochu rastlinného oleja,
  • čerstvé špenátové listy,
  • 1 balenie ricotta,
  • údený losos.

Postup

Do mixéra pridáme 250g hladkej špaldovej múky, 2 vajcia, mlieko, soľ, korenie, trochu oleja a čerstvé špenátové listy, ktoré cesto krásne zafarbia do zelena. Rozmixujeme dohladka, kým sa nevytvorí hladké cesto na palacinky. Následne pripravíme na suchej panvici ako klasické palacinky. Hotové palacinky potrieme ricottou, pridáme kúsky údeného lososa a špenátové listy. Zatočíme a podávame. Dobrú chuť!

Naše špenátové palacinky s ricottou predstavujú recept na rýchly a chutný obed, ktorý si môžete vychutnať doma, v práci aj na cestách. Keďže sa palacinky zavinú, jednoducho si ich môžete zobrať so sebou a zjesť ich kdekoľvek, bez potreby nosiť si príbor. Praktickosť tohto pokrmu oceníte aj pri deťoch, ktoré si jedlo uchopia do ruky a jedením nezašpinia seba ani svoje okolie.

Recept na rýchly a chutný obed: Špenátové palacinky s ricottou a údeným lososom

Pozrite si aj naše ostatné zdravé recepty.

Vyskúšali ste tento recept? Odfoťte si ako sa vám podaril a podeľte sa so svojim výtvorom na našom InstagrameOznačte nás @zdravienadzlato a tie najlepšie recepty budeme zdieľať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *